Novinky

Firemné dobrovoľníctvo opäť na Orave!

Zamestnanci Slovenskej sporiteľne a.s. z Bratislavy okúsili dobrovoľníctvo! „Wau, to je poriadne veľké!“ Aj takto zneli prvé slová skupiny zamestnancov, ktorí zavítali z hlavného mesta, priamo do Oravského centra mládeže v Ústí nad priehradou.
„Tento rok sme si vybrali miesto nášho teambuidlingu na Orave. Chceli sme to spojiť s firemným dobrovoľníctvom, a preto sme sa rozhodli popri oddychu pomôcť naozaj dobrej veci.“ hovorí vedúci skupiny Juraj Holeva. Zamestnanci pomáhali pri oprave stavby po požiari centra, ktorý ho postihol pred necelými dvomi rokmi. Spolu sme čistili okná, vynášali prebytočný materiál a natierali steny ochrannými nátermi.

Cieľom dobročinnej aktivity nebola len fyzická pomoc pri čistení stavby, ale aj samotné predstavenie občianskeho združenia a jeho aktivít. „Veľmi ma prekvapilo, čo všetko sa dá zastrešiť pod menej ako tridsať ľudí, je to ohromné! Zaujala ma možnosť európskej dobrovoľníckej služby. Určite to dám vedieť svojim známym, ktorí sa rozhodujú, čo ďalej,“ takto sa vyjadrila po prednáške o združení jedna z účastníčok dobrovoľníckej aktivity.

 

Ďakujeme a tešíme sa na ďalšie stretnutie!

späť na zoznam