Novinky

Program pre dobrovoľníkov

Harmonogram Týždňa dobrovoľníctva 2019 pre dobrovoľníkov v Žilinskom kraji:

Aktivity sú rozdelené podľa miest a obcí v Žilinskom kraji.

Kysucké Nové Mesto:

Dobrovoľníctvo so SYTEV-om - Verejné dobrovoľníctvo od 13:00 hod.
Máš rád/a životné prostredie? Tak táto ponuka je pripravená práve pre teba. V pondelok 16.9.2019 budeme maľovať energobloky, zbierať odpadky, ale aj pomáhať pri úprave židovského cintorína. Dobrovoľníci budú mať zabezpečené občerstvenie (pitie + bageta/keks). Aktivity realizujeme vďaka podpore projektu "Pripravení na dobrovoľníctvo" Nadáciou Kia Motors Slovakia. 

Dátum: 16.09.2019
Lokalita: Kysucké Nové Mesto
Počet dobrovoľníkov: 10 - 20
Kontakt: dobrovolnictvo@ozviac.sk


Deň otvorených dverí v SYTEV-e od 15:00 hod.
Pri príležitosti výročia našej organizácie Vás srdečne pozývame na DOD v SYTEV-e. Potrebujeme 5 -10 dobrovoľníkov, ktorí nám pomôžu s prípravou DOD a následne aj pri prezentovaní na ulici. Chceme verejnosť oboznámiť s našou históriou, predstaviť a ukázať mnohé činnosti SYTEV-u. Občania mesta + všetci, ktorých zaujíma naša práca, môžu navštíviť priestory našej organizácie a zoznámiť sa s jej pracovníkmi aj s dobrovoľníkmi. Pre účastníkov DOD bude zabezpečené chutné občerstvenie. Aktivita je realizovaná ako súčasť projektu "Služby pre mladých I.".

Dátum: 17.09.2019 
Lokalita: Kysucké Nové Mesto
Počet dobrovoľníkov: 5 - 10
Kontakt: dobrovolnictvo@ozviac.sk 


Verejné dobrovoľníctvo od 13:00 hod. 
Záleží ti na kráse a čistote nášho mesta? V stredu, budeme skrášľovať naše okolie maľovaním energoblokov, zbieraním odpadkov, a pomáhať pri úprave židovského cintorína. Neváhaj a pridaj sa k nám! Dobrovoľníci budú mať zabezpečené občerstvenie (pitie + bageta/keks).
Aktivity realizujeme vďaka podpore projektu "Pripravení na dobrovoľníctvo" Nadáciou Kia Motors Slovakia.

Dátum: 18.09.2019
Lokalita: Kysucké Nové Mesto
Počet dobrovoľníkov: 10 - 20
Kontakt: dobrovolnictvo@ozviac.sk


Propagácia dobrovoľníctva a jeho prínos pre verejnosť so začiatkom od 17:00 hod.
Zapojil/a si sa už do aktivít Kysuckého dobrovoľníckeho centra alebo ešte v sebe hľadáš odvahu? Vo štvrtok 19.9.2019 o 17:00hod. máme pripravenú pre teba propagáciu dobrovoľníctva a Kysuckého dobrovoľníckeho centra, kde aj účastníci DofE budú prezentovať svoje oblasti dobrovoľníctva. Po skončení prezentácií a diskusie, máme pripravený film o dobrovoľníctve.
Aktivita je realizovaná ako súčasť projektu "Služby pre mladých I.". 

Dátum: 19.09.2019
Lokalita: Kysucké Nové Mesto
Počet dobrovoľníkov: 5 - 10
Kontakt: dobrovolnictvo@ozviac.sk


Uprac(me) si MESTO od 9:00 hod.
Máme radi našu krajinu a jej krásy. Preto sa v piatok hneď z rána od 9:00 hod. zapojíme do kampane - Uprac(me) si MESTO. Príď a prilož ruku k dielu aj ty! Večer od 18:00 hod. bude prebiehať dobrovoľníctvo pri projekte Letné kino.
Aktivity realizujeme vďaka podpore projektu "Pripravení na dobrovoľníctvo" Nadáciou Kia Motors Slovakia.

Dátum: 20.09.2019 
Lokalita: Kysucké Nové Mesto
Počet dobrovoľníkov: 20 - 50
Kontakt: dobrovolnictvo@ozviac.sk


Pomôž svojej knižnici od 9:00 hod.

Potrebujeme pomoc dobrovoľníkov pri utieraní regálov, ukladaní kníh v knižnici a upratovaní po rekonštrukcii vykurovania. Príď a pomôž. Tvoja knižnica ťa potrebuje!
Pretože knihy sú pre ľudí tým, čím sú pre vtáky krídla.

Dátum: 17.9.2019
Lokalita: Mestská knižnica Kysucké nové mesto
Počet dobrovoľníkov: 5
Kontakt: dobrovoľníctvo@ozviac.sk


Liptovský Mikuláš:

Návšteva klientov z centra sosiálnych služieb ANIMA od 9:00 hod. 

Pri príležitosti zapojenia sa do kampane „Týždeň dobrovoľníctva 2019“ pozývame dobrovoľníkov do Centra sociálnych služieb ANIMA na spoločne prežité dopoludnie v sobotu 21.09.2019 od 9:00 hod. (strávime spolu príjemné chvíle vonku pred zariadením). Máte záujem stať sa na tento deň dobrovoľníkom a venovať Váš čas našim klientom? Tak neváhajte a zaregistrujte sa najneskôr do piatku 20.09.2019 do 12:00 hod. 
V prípade nepriaznivého počasia máme pripravenú aj skvelú alternatívu. Budeme v jedálni nášho zariadenia hrať spoločenské hry. Príď stráviť krásne dopoludnie s našimi klientmi. Získaš nové priateľstvá a objavíš možno nepoznané zákutia Liptovského Mikuláša.

Dátum: 21.09.2019
Lokalita: CSS ANIMA
Počet dobrovoľníkov: 10 - 20
Kontakt: dobrovolnictvo@ozviac.sk 

Výstup dobrovoľníkov na Kriváň od 6:30 hod.
Vrámci týždňa dobrovoľníctva organizujeme výstup dobrovoľníkov na Kriváň. Pozývame všetkých ochotných dobrovoľníkov aby prišli a pomohli splniť nevidiacemu Paľkovi sen  (ktorý si výstup tak viac menej vysníval - je to jeden z jeho troch snov v nevidiacom zozname). Príďte a pomôžte nám splniť mu túto túžbu.

Dátum: 16.9.2019
Lokalita: Kriváň
Počet dobrovoľníkov 5-20
Kontakt: dobrovolnictvo@ozviac.sk


Komunitný Týždeň dobrovoľníctva na Liptove od 9:00 hod.

KNL sa už pár rokov stará o prímestský lesík Beliansky lesopark, ktorý pravidelne na jar čistíme. V rámci Týždňa dobrovoľníctva 2019 by sme radi v tomto lesíku zrealizovali nasledovné aktivity: vyčistenie lesíka, vykosenie lesíka a priľahlej hrádze, osadenie informačnej tabule "Les nie je smetisko" plus 3 ďalšie informačné tabule o vtákoch a stromoch, ktoré sa tam nachádzajú. Ďalej prebrúsenie lavičiek pri piknikovisku a upratanie piknikoviska, a radi by sme vybudovali aj nový prístrešok pri piknikovisku. Pozývame všetkých ochotných ľudí, ktorí chcú pridať ruku k dielu, aby prišli a spoločným úsilím spravíme lesík príjemným miestom pre všetkých. 

Dátum: 17.9.2019, 18.9.2019, 19.9.2019
Lokalita: Lesík pri Belej v Liptovskom Hrádku
Počet dobrovoľníkov: 20 - 40
Kontakt: dobrovolnictvo@ozviac.sk 

 

Žilina:

Úprava exteriéru Domova sociálnych služieb SYNNÓMIA od 9:00 hod.
Chceš pomáhať pri úprave zariadenia v Žiline? Tak neváhaj a príď do Domova sociálnych služieb SYNNÓMIA. Naša aktivita je zameraná na vyčistenie, upratanie a celkovú estetizáciu a z časti i revitalizáciu pozemku a záhrady nášho zariadenia. Tento cieľ chceme dosiahnuť vyčistením záhradného nábytku, čiastočným vyčistením pozemku po stále aktuálne prebiehajúcich stavebných prácach a drobnou úpravou záhrady. Príď a prilož ruku k dielu aj Ty! Bude pre Teba pripravené aj chutné občerstvenie.

Dátum: 17.9.2019, 20.9.2019 
Lokalita: Žilina - Vlčince
Počet dobrovoľníkov: 2-10
Kontakt: peter.gurtler@vuczilina.sk , dobrovolnictvo@ozviac.sk


Národná kultúrna pamiatka Starý hrad - pridaj sa a pomôž i Ty k jeho záchrane od 15:00 hod.
Ak sa chceš podieľať na záchrane NKP Starý hrad pridaj sa k nám. Venujeme sa zberu kameňa, základného stavebného prvku každého hradu a úprave areálu stredovekej pamiatky. Každý je vítaní a môže sa stať súčasťou histórie jedinečnej kultúrno-historickej pamiatky nachádzajúcej sa v NP Malá Fatra, s nádherným výhľadom na prírodný unikát Domašinský meander.

Dátum: 17. 9. 2019 
Lokalita: Starhrad Nezbudská Lúčka
Počet dobrovoľníkov: 20 -50
Kontakt: dobrovolnictvo@ozviac.sk


Dolný Kubín:

Úprava kvetinovej záhrady, drevín a chodníkov v ZPS a DSS Dolný Kubín od 13:00 hod.

Ak máš vzťah k prírode, k pekne upraveným záhonom, chodníkom a páči sa ti rôznorodosť farieb rôznych kvetov a drevín, príď do Zariadenia pre seniorov a domova sociálnych služieb v Dolnom Kubíne. Chceme touto aktivitou upraviť a esteticky spríjemniť okolie (exteriér) nášho zariadenia. Chcem aby sa návštevy v zariadení ale aj samotní prijímatelia sociálnych služieb služieb cítili uvoľnene a príjemne pri vychádzkach v okolí zariadenia. V prípade nepriaznivého počasia sa aktivita dobrovoľníkov bude realizovať v interiéri zariadenia. Aktivity budú zamerané na sociálno - spoločenskú oblasť ako sú: hry, čítanie seniorom, rozhovory na rôzne témy a iné voľnočasové aktivity.

Dátum: 19.09.2019
Lokalita: Dolný Kubín
Počet dobrovoľníkov: 5 - 10 
Kontakt: dobrovolnictvo@ozviac.sk

Zubrohlava

Kulinoterapia od 12:00 hod.
Rád pečieš? Tak si príď napiecť k nám a naučiť sa niečo nové! V našom zariadení v Zubrohlave, organizujeme pre našich klientov deň prípravy sladkých špecialít. Budeme sa vzájomne učiť, ako pripravovať moderné, chutné pokrmy pre jazýčky, ktoré majú radi sladké pochutinky. Príď pomôcť a ukázať našim klientom ako sa to robí! A čo je skvelou správou - naučíš sa skvelé recepty aj ty! Následne ich môžeš použiť vo svojej domácnosti. A nie len to! Zároveň spríjemníš čas úžasným osôbkam, ktoré ti budú za to vďačné.

Dátum: 17.09.2018
Lokalita: Zubrohlava
Počet dobrovoľníkov: 5 -10
Kontakt: dobrovolnictvo@ozviac.sk

Oravská Lesná:

Objavovanie Oravskej Lesnej s klientmi DSS z Oravskej Lesnej od 15:45 hod.
Rád objavuješ nové miesta? Tak toto je ponuka práve pre teba! Naša organizácia  si pripravila pre našich klientov rekreačný výlet po stopách Oravcov. Chceme ťa pozvať, aby si prišiel stráviť pár hodín s našimi klientmi a v prípade potreby im pomôcť pri prekonávaní trasy. Naše putovanie začneme predstavením našej organizácie a vyzdvihnutím seniorov, následne navštívime náučný chodník v Oravskej Lesnej, zastavíme sa pri kaplnke Božieho milosrdenstva na Bučine, a našu cestu ukončíme nezabudnuteľnou jazdou vláčikom po Oravskej lesnej železnici. Príď zažiť nezabudnuteľný deň s našimi klientmi. Určite sa potešia tvojej spoločnosti. Vhodné je zobrať si športovú obuv, vstup na vláčik je potrebné si zaplatiť.
V prípade nepriaznivého počasia budeme tráviť čas v našom zariadení s našimi klientmi. 


Dátum: 18.9.2019
Lokalita: Oravská Lesná
Počet dobrovoľníkov: 10 - 20
Kontakt: dobrovolnictvo@ozviac.sk


Novoť:

Upratovanie starej fary v Novoti od 8:00 hod.
Potrebujeme dobrovoľníkov, ktorí nám pomôžu pri upratovaní starej fary a jej okolia. Tieto priestory aktuálne využívajú mladí na rôzne aktivity a rovnako aj Klub abstinentov. Chceme zapojiť všetkých, ktorí sú ochotní spraviť dobrý skutok aj v prospech iných ľudí. Príďte a urobte dobrý skutok.

Dátum: 21.09.2019 
Lokalita: Novoť
Počet dobrovoľníkov:10 - 50 
Kontakt: dobrovolnictvo@ozviac.sk


Liesek:

Dobrovoľníctvo u včelára od 9:00 hod.
Spolok včelárov Slovenska pozýva všetkých dobrovoľníkov pomáhať pri príprave bezbariérového prístupu ku včelnici v Lieseku. Spoločným úsilím vysadíme medonosné rastlinstvo, stromčeky, a upravíme okolie, aby bolo atraktívne pre ľudí aj včielky. Dozviete sa zaujímavé informácie o našej organizácii, o včielkach a ich produktoch, a čo viac! Budete si môcť vyskúšať Apiterapiu vo včeľom biopoli a Apiresterapiu. Taktiež včelnica v Lieseku potrebuje nádych zelene. Preto hľadáme dobrovoľníkov, ktorí nám pomôžu vysadiť medonosné rastlinstvo na včelnici a budú nápomocní pri skrášľovaní okolia včelnice. Uštipnutia včielkami sa nemusíte báť. Je to v dostatočnej vzdialenosti od včielok a bezpečnosť bude zabezpečená.

Dátum: 16.09.2019 
Lokalita: Liesek
Počet dobrovoľníkov: 10 - 20
Kontakt: dobrovolnictvo@ozviac.sk


Prekladateľstvo a pomoc pri grafike od 10:00 hod
Potrebujeme pomoc pri príprave a preklade videa pre interaktívnu učebňu mladých včelárov. Ak vieš dobre angličtinu, táto ponuka je práve pre teba.

Dátum: 17.09.2019
Lokalita: Liesek
Počet dobrovoľníkov: 5 - 10
Kontakt: dobrovolnictvo@ozviac.sk


Pomoc pri grafike od 10:00 hod.
Každý rok v obci Liesek pripravujeme prechod Lieseckým chotárom. Ak vieš robiť grafiku ako plagáty, nálepky, reklamy tak nám príď pomôcť.

Dátum: 17.09.2019
Lokalita: Liesek
Počet dobrovoľníkov: 1 - 10
Kontakt: dobrovolnictvo@ozviac.sk


Trstená:

Úprava prostredia kaplnky od 10:00 hod.
Kaplnka v Trstenej – v miestnej časti Osada – bývalá zatopená dedina Hámre, potrebuje injektáž múrov proti zavlhnutiu. Spoločnými silami chceme taktiež skrášliť aj exteriér kaplnky, vykosiť trávnik a zrekonštruujeme ohnisko na opekanie. Neváhaj, a prilož ruku k dielu aj ty!

Dátum: 18.09.2019, 19.9.2019
Lokalita: Trstená
Počet dobrovoľníkov: 10 - 20
Kontakt: dobrovolnictvo@ozviac.sk


Týždeň dobrovoľníctva v meste Trstená od 8:30 hod.
V meste Trstená budeme maľovať a reparovať detské ihriská. Bude to príležitosť pre všetkých, ktorým záleží na tom, aby naše detičky vyrastali v príjemnom prostredí. Neváhajte a príďte. Detičky Vám budú vďačné.

Dátum: 16.09.2019, 17.9.2019 
Lokalita: Trstená
Počet dobrovoľníkov: 5 - 10
Kontakt: dobrovolnictvo@ozviac.sk


Čistenie mesta Trstená od 8:30 hod.
Mestá sú v dnešnej dobe veľmi znečistené odpadkami. Bohužiaľ nevyhlo sa im ani naše mesto. Preto organizujeme zber odpadkov v našom meste. Spravme naše mesto krajším miestom pre všetkých.

Dátum: 17.09.2019 
Lokalita: Trstená
Počet dobrovoľníkov: 5 - 50
Kontakt: dobrovolnictvo@ozviac.sk


Starostlivosť o zeleň v meste od 8:30 hod.
Zeleň v našom meste potrebuje podporiť. Preto chceme pomôcť pri výsadbe zelene v niektorých oblastiach. Príď nám pomôcť spraviť naše mesto zelenšie.

Dátum: 18.09.2019 
Lokalita: Trstená
Počet dobrovoľníkov: 5
Kontakt: dobrovolnictvo@ozviac.sk


Návšteva seniorov v dome Charitas Trstená od 8:30 hod.
Seniori v našom meste potrebujú zmenu. Príďte nám pomôcť vytiahnuť ich z každodenného stereotypu. Zahráme si s nimi karty a zoberieme ich na malú prechádzku mestom.

Dátum: 19.09.2019 
Lokalita: Trstená
Počet dobrovoľníkov: 5 - 10
Kontakt: dobrovolnictvo@ozviac.sk


Čistenie mesta Trstená

Mestá sú v dnešnej dobe veľmi znečistené odpadkami. Bohužiaľ nevyhlo sa im ani naše mesto. Preto organizujeme zber odpadkov v našom meste. Spravme naše mesto krajším miestom pre všetkých.

Dátum: 17.09.2019
Lokalita: Trstená
Počet dobrovoľníkov: 5 - 50
Kontakt: dobrovolnictvo@ozviac.sk

 

 

                                    REGISTRÁCIA DOBROVOĽNÍKA

 

V prípade, že máte záujem o ponuky z iných krajov navštívte stránku http://www.tyzdendobrovolnictva.sk/

 

MEDIÁLNI PARTNERI TÝŽDŇA DOBROVOĽNÍCTVA 2019

V ŽILINSKOM KRAJI:

 

späť na zoznam