Novinky

Spoločne sme to dokázali

 

Počas Týždňa dobrovoľníctva v žilinskom kraji sme dokázali, že dobré skutky sa dejú. Rudy zo Združenia na záchranu Starého hradu nám napísal skvelú spätnú väzbu : ,,Stretli sme sa na hrade vynikajúca partia. Pracovníci redakcie Žilinského Večerníka, Žilinského dobrovoľníckeho centra a nás dobrovoľníkov zo Združenia na záchranu Starého hradu. Venovali sme sa zberu kameňa, ktorý sme reťazou transportovali na miesto plánovaného budúceho zásahu. Pracovalo sa výborne. Práca išla od ruky. Organizácia zo strany Žilinského dobrovoľníckeho centra bola výborná, komunikácia jasná a presná. Teším sa na ďalšiu skvelú spoluprácu a na budúcu akciu. Vďaka.“

                                

A samozrejme nechýbalo ani splnenie sna nevidiacemu Paľkovi: ,,V Komunitnej nadácii Liptov sme v rámci Týždňa dobrovoľníctva zrealizovali výstup dobrovoľníkov na Kriváň. Výstupu sa zúčastnili 11 dobrovoľníci v rámci toho aj nevidiaci Paľko, (ktorý si výstup tak viac-menej vysníval. Bol to jeden z jeho troch snov v nevidiacom zozname). A my sme mu ten sen pomohli naplniť,“ hovorí pani Janka z Komunitnej nadácie.

     

Do celoslovenskej kampane Týždeň dobrovoľníctva 2019 sa na Slovensku zapojilo dokopy 6846 ľudí a spolu dobrovoľníci nezištne odpracovali neuveriteľných 14513 dobrovoľníckych hodín. Týždeň dobrovoľníctva sme organizovali pod záštitou Platformy dobrovoľníckych centier a organizácií.

V žilinskom kraji to bolo krásnych 278 dobrovoľníkov a pomáhali spolu 1156 hodín. V mene Žilinského dobrovoľníckeho centra ĎAKUJEME všetkým, ktorí sa zapojili do Týždňa dobrovoľníctva 2019, za pomoc a vzájomnú spoluprácu, prostredníctvom ktorej sme spoločne dokázali, že DOBRO je v nás, s nami a medzi nami.

                             

 

 

späť na zoznam