Novinky

Dobrovoľníci pomáhajú pri potravinovej zbierke - dobrovoľníctvo v regiónoch

14 dobrovoľníkov sa opäť rozhodlo pomáhať pri potravinovej zbierke v obci či meste, kde bývajú.Veľkonočnú zbierku potravín a drogérie organizuje Komunitné centrum Sinaj v Trstenej v spolupráci s COOP Jednota a podporou Žilinského dobrovoľníckeho centra.

V čase od 8.3.2021 do 6.4.2021 môžu ľudia darovať trvanlivé potraviny a drogériu v predajniach COOP Jednota v celom Tvrdošínskom okrese.

Dobrovoľníci počas tohto obdobia pravidelne navštevujú predajne a kontrolujú zberné miesta. V prípade, že je nádoba plná, dobrovoľníci odnesú potraviny na dohodnuté miesto, odkiaľ ho Komunitné centrum zhromažďuje vo svojich priestoroch a následne rozdeľuje konkrétnym rodinám. Na prvý pohľad logisticky pomerne náročná činnosť, avšak s ochotou dobrovoľníkov, prístupom pracovníkov komunitného centra, podporou predavačiek a najmä štedrosťou ľudí, je celý tento proces možný a uskutočniteľný.

Potravinová zbierka prebieha v predajniach COOP Jednota v Trstenej, Zuberci, Habovke, Podbieli, Nižnej (ul. Hviezdoslavova), Tvrdošíne – Medvedzí, Liesku, Čimhovej, Vitanovej, Hladovke a Suchej Hore v čase otváracích hodín.

Sme radi, že môžeme prispieť k pomoci aj v časoch kedy sú cesty náročnejšie, ale nie nemožné. S dobrovoľníkmi sa stretávame online, kde riešime praktické otázky ku aktivite, či možnosti zlepšenia a zvýšenia dopadu celej tejto aktivity. Spoločne hľadáme spôsoby, ako môžeme zvýšiť povedomie o zbierke medzi ľuďmi a vzájomne zdieľame povzbudivé momenty, ktoré z tejto aktivity máme. Časť dobrovoľníkov zapojených do tejto aktivity už pomáhala aj pri vianočnej zbierke. Preto sme radi, že budujeme komunitu lokálnych dobrovoľníkov, ktorí sú ochotní využiť tento čas aj na pomoc druhým.

 

 

Táto aktivita bola podporená z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014-2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

späť na zoznam