Novinky

DOUČOVANIE CEZ WEB 2.0 - dobrovoľníci

Doučovanie cez web je iniciatíva, ktorá vznikla na základe potreby žiakov a študentov, ktorí kvôli pandemickej situácií nechodia do školy, prípade nestíhajú napredovať s ostatnými spolužiakmi a potrebujú venovať väčšiu pozornosť konkrétnemu predmetu alebo úlohe.

V čase od 1.10. do 18.12.2020 doučovalo 20 dobrovoľníkov spolu 52 žiakov či študentov základných a stredných škôl. 

Doučovanie cez web je dobrovoľnícka aktivita, ktorou doučujúci bez nároku na finančnú odmenu pomáhajú žiakom, aby kvôli korona kríze nezaostávali v učive.

 

Chcem sa prihlásiť ako dobrovoľník a doučovať cez web

Po prihlásení sa s vami spojíme aby sme zistili vašu motiváciu, prípadne skúsenosti a na základe toho vás prepojíme s konkrétnymi žiakmi, ktorí potrebujú doučovanie.

 

Kto môže doučovať:

Ako doučovateľ sa môže zapojiť človek, ktorý je v konkrétnom predmete dobrý a jeho vedomosťami môže pomôcť iným napredovať. Môže to byť študent strednej či vysokej školy, pedagóg či bývalý pedagóg, prípadne človek pracujúci v danom odbore… Skúsenosť s doučovaním je vítaná.

Ako to funguje:

Jedná sa o dlhodobé dobrovoľníctvo, a teda doučovanie cez web nie je jednorazová aktivita. Doučujúci sa prihlási vyplnením formulára, kde uvedie čas, ktorý by mu na doučovanie vyhovoval a predmety, ktoré by mohol doučovať. Následne po výzve pre študentov a žiakov, ktorí majú záujem o doučovanie spojíme študentov a žiakov s doručovateľmi. Individuálne sa dohodnete na pravidelnosti a obsahu doučovania a môžete začať - cez skype, zoom alebo messenger.

Po prihlásení vám pošleme dobrovoľnícku zmluvu a výkaz o dobrovoľníckych hodinách - to sú dokumenty, ktorými môžete oficiálne preukázať vašu dobrovoľnícku činnosť. Praktické využitie majú napr. pri podávaní daňového priznania, kedy ak máte odpracovaných nad 40 dobrovoľníckych hodín, môžete podporiť organizáciu nie cez 2% ale cez 3%.

Aké bolo DOUČOVANIE CEZ WEB 1.0?


Počas prvej vlny korona vírusu sa do tejto dobrovoľníckej aktivity zapojilo 69 dobrovoľníkov z celého Slovenska a doučovali spolu 76 ľudí, ktorí sa rozhodli upevniť vedomosti z predmetov v oblasti prírodovedy, matematiky, cudzích jazykov, elektrotechniky, chémie a ďalších. Prečítajte si o tom viac tu.

späť na zoznam