Novinky

Hľadáme dobrovoľníkov ku potravinovej zbierke:

Pomôžte nám ako dobrovoľníci pri potravinovej zbierke a spoločne môžeme obdariť niekoľkonásobne viac rodín v núdzi.

Komunitné centrum Sinaj v Trstenej v spolupráci s COOP Jednota Trstená vytvorilo potravinovú zbierku pre pomoc rodinám v núdzi.
Hľadáme dobrovoľníkov v obciach: Zuberec, Habovka, Podbiel, Nižná, Tvrdošín - Medvedzie, Liesek, Čimhová, Vitanová, Hladovka, Suchá Hora.

Predajne obchodného reťazcu COOP JEDNOTA budú mať v daných obciach a mestách pripravené nádoby, kde ľudia môžu darovať trvanlivé jedlo, ktoré následne KC Sinaj rozvezie rodinám v núdzi. Z pilotnej skúsenosti so zbierkou vieme, že nádoby sa plnia rýchlo a preto, aby sme mohli pomôcť viacerým rodinám, a teda začať zbierku na viacerých miestach, potrebujeme na každom mieste dobrovoľníka, ktorý by nám pomohol na danom mieste vyprázdňovať nádoby, aby bol priestor na ďalšie dary.

Činnosť dobrovoľníka
Úlohou dobrovoľníka by bolo každý deň, keď je predajňa otvorená, skontrolovať, či z nádoby netreba vybrať potraviny. V prípade potreby ich vybrať a zhromaždiť na dohodnutom mieste v danej obci. Z našej skúsenosti vo väčšej predajni COOP JEDNOTA vieme, že z nádoby treba vybrať jedlo minimálne raz za deň, čo sa v závislosti od obce môže líšiť.

Predpoklady dobrovoľníka
Dobrovoľník by mal mať 16 a viac rokov. Zodpovednosť a spoľahlivosť sú v tomto prípade u dobrovoľníka predpokladom toho, že mu môžeme zveriť dary od ľudí, ktoré sú určené rodinám. Možnosť prevozu potravín z predajne na určené miesto v obci je výhodou, aby dobrovoľník nemusel prenášať potraviny v taškách. 

Každé ďalšie miesto potravinovej zbierky môže zabezpečiť krajšie sviatky desiatkam ďalších rodín v núdzi. V každej dedine potrebujeme aspoň jedného dobrovoľníka. Čas vykonávania dobrovoľníckej činnosti je do 6.1.2021.

Prihlásenie sa
Ak máš záujem pripojiť sa k nám, napíš nám na dobrovolnictvo@ozviac.sk , prípadne zavolaj na 0903 262 166. Po prihlásení ťa budeme kontaktovať, aby sme si vysvetlili pravidlá a ďalší postup. Kontaktuj nás do 14.12.2020 .

Spolu môžeme pomôcť oveľa viac.

 

 

 

späť na zoznam