Novinky

Infoseminár - Domov Srdca

Spoznajte viac dobrovoľníctvo s Domovom Srdca

O dobrovoľníctve v zahraničí v spolupráci s organizáciou Domov Srdca:

Misie v zahraničí v spolupráci s Domovom Srdca sa konajú pri ľuďoch, ktorí sú na okraji, opustení, žijú izolovane - v chudobných štvrtiach, na odpadových skládkach, v útulkoch, sirotincoch, väzniciach, domovoch dôchodcov. Osamelosť a vylúčenie sú hlavnými príčinami utrpenia v chudobných aj bohatých krajinách a Domov srdca sa svojou misiou snaží cez dobrovoľníkov do tejto osamelosti vstúpiť. To je Domov Srdca, ktorého môžeš byť súčasťou AJ TY.

V čom spočíva misia: “Kráčame bok po boku s tými, ktorých život je naplnený trápením a prostredníctvom vytvárania osobných vzťahov, ktoré odhaľujú krásu a dôstojnosť každého človeka, ponúkame utešenie Kristovho milosrdenstva a Máriinho súcitu.”

Miesta kde sú Domovy srdca prítomné: Argentína - Brazília - Ekvádor - Peru - Francúzsko - Švajčiarsko - Taliansko - Filipíny - Thajsko - Rumunsko - Ukrajina - India - Senegal - Salvador - Honduras - Čile - Nemecko - Rakúsko - Poľsko - Japonsko - Kuba - Costa Rica - Uruguay - Grécko

Viac informácií

Máš záujem o dobrovoľníctvo v zahraničí kde tvojou misiou je byť prítomný pri tých, ktorým chýba spoločnosť?

Napíš nám na doborvolnictvo@ozviac.sk a radi ti povieme podrobné informácie. Najbližší infoseminár o dobrovoľníctve v zahraničí v spolupráci s organizáciou Domov Srdca sa uskutoční 20.2.2021. Prihlásiť sa môžeš cez formulár: https://viac.typeform.com/to/MoAsvg6l alebo cez e-mail.

Uskutočnené infosemináre: 

20.11.2020 o 16h30 sme sa stretli s piatimi záujemcami o takúto formu zahraničného dobrovoľníctva Na informačnom online stretnutí predstavil zástupca medzinárodnej organizácie v čom spočíva táto služba, ako vyzerá bežný deň dobrovoľníka, čo zabezpečuje organizácie a tiež čo sa od dobrovoľníka očakáva. Počas stretnutia sa uskutočnila aj neformála diskusia, kde sme odpovedali na rôzne otázky o tejto možnosti dobrvoľníctva.  

 

 

 

späť na zoznam