Novinky

Medzinárodný večer - Limited Edition

Medzinárodný večer – Limited edition

Medzinárodné večery sa konajú za účelom stretnutia mladých ľudí so zahraničnými dobrovoľníkmi na Slovensku. Cez neformálne aktivity, konverzácie, prezentácie či iný sprievodný program tak zahraniční dobrovoľníci nadviažu nové vzťahy v prostredí, kde dobrovoľníčia a mladí ľudia sa môžu dozvedieť viac o možnostiach dobrovoľníctva v zahraničí či o krajine, z ktorej dobrovoľník pochádza.

Medzinárodný večer Limited edition sa konal 11.9.2020 v priestoroch Sinaj City HUB v Trstenej. Zúčastnilo sa ho 10 ľudí spolu so Samiou z Francúzska, ktorá zažila niekoľko skúseností s dobrovoľníctvom v zahraničí.

Opatrenia kvôli vírusu COVID-19 skomplikovali a boli výzvou pre realizáciu tohto podujatia, avšak rúška ani ďalšie preventívne opatrenia nezabránili dobrej nálade počas programu.

Témou programu bola Jedinečnosť a originalita každého človeka: „Nikto dokonalý z neba nespadol, nikto sa nenarodil ako hviezda. Všetky osobnosti, ktoré dnes považujeme za slávne si prešli svojou vlastnou cestou. Životná cesta k uznaniu a k úspechu nie je vždy jednoduchá, často je kľukatá, náročná a plná prekážok. Každý z nás po nej kráča svojím vlastným tempom a s prekážkami sa snaží vysporiadať svojím vlastným spôsobom. Životná cesta, ktorej slávnej osobnosti sa najviac podobá tej tvojej?“

Počas medzinárodného večera bol pre účastníkov pripravený program, v rámci ktorého zisťovali, s ktorou slávnou osobnosťou majú čo spoločné, kvíz, hry, súťaže a samozrejme aj fotokútik či občertvenie.

Podujatie sa konalo v spolupráci s Europe Direct Trstená.

 

 

 

 

 

späť na zoznam