Novinky

Potravinová pomoc - 11 predajní, stovky darcov, viac ako 700 kg potravín, 14 dobrovoľníkov a pomoc pre desiatky rodín v núdzi

Počas potravinovej zbierky, ktorá sa uskutočnila v jedenástich predajniach COOP Jednota na Orave, sa vyzbieralo spolu viac ako pol tony potravín. Potravinovú zbierku na pomoc rodinám v núdzi zorganizovalo Komunitné centrum Sinaj v Trstenej v spolupráci s COOP Jednota spotrebným družstvom Trstená v jednotlivých predajniach COOP Jednota v okrese Tvrdošín.

Potravinová zbierka v celom Tvrdošínskom okrese

V čase od 24.11.2020 do 6.1.2021 boli vo vybraných predajniach umiestnené boxy, do ktorých ľudia mohli vkladať trvanlivé potraviny pre pomoc rodinám, ktoré sa ocitli v núdzi. Zbierka sa konala v obciach a mestách: Zuberec, Habovka, Podbiel, Nižná, Tvrdošín - Medvedzie, Liesek, Čimhová, Hladovka, Suchá Hora, Vitanová. Do potravinovej zbierky bolo zapojených aj 14 dobrovoľníkov, ktorí pravidelne kontrolovali boxy a v prípade potreby potraviny povyberali a zhromažďovali na iné miesto.

Aké sú výsledky?

Počas potravinovej zbierky sa vyzbieralo okrem iného: 210 kg múky, 105 kg ryže, 190 kg cestovín, 72 kg strukovín, 85 kg cukru, 65 ks instantných polievok, 62 l oleja, 63 balení čaju, 78 balení kávy,23 ks Kečup ,95 ks konzervy,62ks konzervy ryby, 18 kompóty, 55 mlieko trvanlivé, 32 koreniny,28ks suroviny na pečenie(mak, kokos, smetol), 70 ks korenín na pečenie, 38 ks puding,22 ks lekvár, 38 ks čokolády, 20 ks vianočne oblátky, hygienické potreby, pracie prášky, …

 

 

O rozdelenie zozbieraných potravín a drogérie do rodín sa stará Komunitné centrum Sinaj v Trstenej. Časť z daných potravín sa poskytla aj rodine s desiatimi deťmi, ktorá v súčasnej situácii potrebovala pomôcť. “Ďakujeme všetkým darcom, ktorí nám pomohli. Veľmi nám to pomôže a poskytne základné potraviny pre celú našu rodinu,“ uviedla rodina.
Pomoc sa poskytuje aj ďalším 30 rodinám, s ktorými Komunitné centrum Sinaj už dlhodobo spolupracuje a neustále sa, z vyzbieraného množstva, budú obdarúvať ďalšie rodiny, ktoré sa ocitli v núdzi a potrebujú podať pomocnú ruku.
Ak viete aj vy o takejto rodine, napíšte na e-mailovú adresu Komunitného centra v Trstenej sinaj@ozviac.sk. Solidarita a dobrota ľudí nás spája a vzájomne si môžeme byť nápomocní.

Aj malá pomoc nakoniec priniesla veľký výsledok

Ďakujeme všetkým občanom, ktorí sa podelili so svojimi vianočnými nákupmi a svojou štedrosťou zabezpečili desiatkam rodín veľmi konkrétnu pomoc. Vďaka patrí aj ochotným a ústretovým predavačkám, ktoré trpezlivo oboznamovali zákazníkov o prebiehajúcej zbierke. V neposlednom rade sa chceme poďakovať aj dobrovoľníkom, ktorí počas sviatkov chodili a kontrolovali krabice a potraviny zhromažďovali.

Sme radi, že napriek náročnej situácii, ktorú sme na prelome rokov 2020 a 2021 zažívali, sú medzi nami ľudia, ktorí dokážu darovať materiálnu pomoc, čas, energiu či nadšenie, pre dobro druhých.

 

 

 

späť na zoznam