Novinky

PROGRAM Týždňa dobrovoľníctva 2018!

Aktivity v rámci Týždňa dobrovoľníctva sú naozaj rôznorodé!
Je len na tebe, čo si vyberieš! Neváhaj a neboj sa využiť svoje talenty na šírenie dobra! 
Aktivity sú rozdelené abecedne podľa okresov a pri každej je uvedená kontaktná osoba, ktorá má danú činnosť na starosti. Stačí, ak jej zavoláš, alebo napíšeš mail. 

Ak vieš o aktivite, ktorá nesmie chýbať v programe Týždňa dobrovoľníctva, určite ju prihlás na maile dobrovolnictvo@ozviac.sk a my ju tu zaradíme!

 

PROGRAM TÝŽDŇA DOBROVOĽNÍCTVA 2018:


Vedenie detského stretka

Povzbudzujme deti k dobročinnosti podobajúcej sa malému zrnku. Je takmer neviditeľné, no „keď sa zaseje, vzíde, prerastie všetky byliny a vyháňa veľké konáre, takže v jeho tôni môžu hniezdiť nebeské vtáky.“ (Mk 4, 32). Naše detské stretká sa počas ročnej témy premenia na zrnká dobra. Deti majú prekvapivý potenciál meniť svet okolo seba. Potrebujú však pozvanie k dobročinnosti, dôveru, spoluprácu a otvorenosť. Nie je prekážkou, že nie si ešte eRkár. Na začiatok postačí aj to, že máš rád deti.

Dátum: 01.09.2018 - 30.06.2019
Lokalita: tam kde bývaš
Kontakt: eRko - HKSD, Jozef Korený, jozef.koreny@erko.sk, 0948 460 440 


BYTČA

Daruj lásku

Určite si sa zamýšľal nad všetkými darmi, ktoré si dostal. Rodinu, vzdelanie, strechu nad hlavou. Len nie všetci mali také požehnanie ako ty. Mnoho detí v detských domovoch je osamelých a smutných. Chcel by si ich rozveseliť a dať im kúsok lásky, ktorú možno nikdy nezažili? Tak máš skvelú príležitosť. Deti v Bytči na teba čakajú . A kedy? No predsa v utorok 18.09.2018. Kde sa stretneme? Pri detskom domove v Bytči. A kedy? 14.30. Veľmi sa na teba tešíme.

Dátum: 18.09.2018
Lokalita: Detský domov Bytča
Počet dobrovoľníkov: 6
Kontakt: Občianske združenie V.I.A.C. - Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže
Ema Tarabíková ema.tarabikova221@gmail.com,0948060357

 

Považie bližšie k čistote

Koľko krát si aj ty vyhodil do lesa obal z keksíka alebo použitú vreckovku? Keď sa zamyslíš možno zistíš, že ani raz, dva či stále. Ale uvedomil si si, že to nie je správne. Preto ti dávame jedinečnú príležitosť na nápravu. Si z Považia? Preto neváhaj a prihlás sa. Znečistené prostredie čaká práve tvoju pomoc. Stretneme sa v Bytči pred zámkom o 9:30.

Dátum: 22.09.2018
Lokalita: Bytča
Počet dobrovoľníkov: 3
Kontakt: Občianske združenie V.I.A.C. - Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže
michalicova.n1@gmail.com

 

ČADCA

Prednáška o dobrovoľníctve 

Máme tu fantastickú ponuku ! Ak si dobrovoľník, ktorý má zručnosť s počítačom, či nám dokážeš pomôcť pripraviť miestnosť na prednášku kontaktuj nás! Ak by si vedel z celej prednášky spraviť zvukový záznam taktiež sa ozvi! Budeme vďační :) 

Dátum: 18.09.2018
Lokalita: Školský internát v Čadci
Počet dobrovoľníkov: 3
Kontakt: Občianske združenie V.I.A.C. - Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže 
julia.krelova@gmail.com  0908133000

 

Študenti bojujú proti odpadu 

Ani mladým študentom nie je ľahostajný prístup ľudí k prírode. Preto sa spolu pokúsime skrášliť okolie školy a internátu. Preto neváhaj zober si rukavice a vrece a príď, spolu s nami bojovať proti odpadu, ktorý sa na nás tlačí z každej strany . Stretneme sa v pondelok o 17:00 pri internáte pri gymnáziu Jozefa Miloslava Hurbana v Čadci.

Dátum: 17.09.2018
Lokalita: Internát pri Gymnáziu Jozefa Miloslava Hurbana v Čadci
Počet dobrovoľníkov: 10
Kontakt Občianske združenie V.I.A.C. - Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže michalicova.n1@gmail.com

 

Krásno nad Kysucou 

Príroda volá o pomoc 

Už si sa niekedy poobzeral okolo seba? A zbadal si, aká je naša príroda znečistená? Hnevá ťa to a chcel by si to zmeniť? Tak príď do Krásna nad Kysucou a spoj príjemné s užitočným. Zaži skvelé spoločenstvo a sprav niečo pre životné prostredie. Dobrovoľníci sa stretnú o 10.00 pri farskom kostole v Krásne nad Kysucou. A nezabudnite si priniesť nejakú dobrotku a veľa dobrej nálady. Na všetky prípadné otázky odpovieme s radosťou na maile.

Dátum: 22.09.2018
Lokalita: Krásno nad Kysucou
Počet dobrovoľníkov: 4
Kontakt: Občianske združenie V.I.A.C. - Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže
Petra Blažeková, blazekova.petra@gymcadca.eu, 0949857522

 

KYSÚCKE NOVÉ MESTO 

Upracme (si) Kysucké Nové Mesto 

Stačí prejsť len pár krokov po nábreží rieky Kysuca a prvou vecou, čo nám bije do očí, sú odpadky na zemi. Plastové fľaše, plechovky a cigarety. Toto nám ničí našu prírodu. U nás v YCčku sme sa rozhodli, že to takto nenecháme, a preto pozývame každého, komu záleží na prírode, na akciu: UPRACME SI KYSUCKÉ NOVÉ MESTO. Akcia sa koná na svetový deň čistenia, 14. septembra. Stretávame sa o 14:00 h pri YCčku – mládežníckej klubovni (bývalá predajňa Jaššo). Budeme usilovne upratovať nábrežie Kysuce od Clementisovej školy po povinský most. Vrecia aj rukavice budú zabezpečené Mestským Mládežníckym Parlamentom. Pozývame každého, komu znečisťovanie prírody nie je ľahostajné. Tak čo, urobíte niečo pre našu Zem?

Dátum: 14.09.2018
Lokalita: Vajanského 221, Kysucké Nové Mesto
Počet dobrovoľníkov: 20
Kontakt: Slovak Youth for Traveling, Education and Volunteering
erasmusplus@sytev.com,  0910489591


Výsadba zelene a sadové úpravy v záhrade za mestskou knižnicou

21.9. od 13.00 - 16.00 hod. by sme chceli urobiť výsadbu zelene a sadové úpravy v záhrade za mestskou knižnicou. Podujatie sa bude konať len za priaznivého počasia.

Dátum: 21.09.2018
Lokalita: Krásno nad Kysúcke Nové Mesto
Počet dobrovoľníkov: 1 - 5
Kontakt: PhDr. Dušana Šinalová, Mestská knižnica Kysucké Nové mesto Mesto, 041/4212732


DOLNÝ KUBÍN


Študenti bojujú za krajšie a lepšie prostredie

Ani mladým študentom Strednej zdravotníckej školy v Dolnom Kubíne nie je ľahostajný prístup ľudí k prírode. Preto sa spolu pokúsime skrášliť okolie školy a lokalitu brezovec v našom meste. Preto neváhaj a pridaj sa k nám, spolu s nami bojovať proti odpadu, ktorý sa na nás tlačí z každej strany . Rukavice a plastové vrecia na odpad zabezpečíme. Stačí si priniesť dobrú náladu a môžeš sa k nám pridať počas týždňa dobrovoľníctva od pondelka 17. septembra do piatku 21. septembra 2018. Učiteľ telesnej a športovej výchovy sa bude danou lokalitou presúvať so študentmi počas hodín telesnej a športovej výchovy, približne od 10,00 do 14,00 počas týždňa dobrovoľníctva.

Dátum: 17.09.2018 - 21.09.2018, v čase od 10,00 do 14,00
Lokalita: Okolie Strednej zdravotníckej školy v Dolnom Kubíne, brezovec - vysielač.
Počet dobrovoľníkov: 10 - 20.
Kontaktná osoba: PaedDr. Matúš Takáč, matustakac1@googlemail.com


Vyčaruj úsmev na tvári seniorom

Určite cítime neskutočnú vďačnosť za našich starkých. Možno sme niekedy aj pomysleli na tých starkých, ktorí sú v zariadení pre seniorov a nemajú príbuzných, ktorí by ich navštívili. Chcel by si aj ty vidieť na ich tvári úprimný úsmev a pocítiť ich nekonečnú vďačnosť? Tak poď stráviť s nimi popoludnie. Stretneme sa pred týmto zariadením o 15.00 hodine. Pre viac informácii nás kontaktuj na maily.

Dátum: 19.09.2018
Lokalita: Zariadenie pre seniorov a DSS v Dolnom Kubíne
Počet dobrovoľníkov: 4
Kontakt: Občianske združenie V.I.A.C. - Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže
Kristina Chudiaková, kristinchud@gmail.com, 0949160201


Pomáhame ľuďom a tiež prírode

Aj my budúci zdravotníci, sme sa rozhodli zachrániť našu prírodu. Nápad venovať viac pozornosti nášmu životnému prostrediu vyústil do akcie dobrovoľného zberu odpadu. Vybrali sme si okolie Dolnooravskej nemocnice s poliklinikou v Dolnom Kubíne. Stretneme sa pred nemocnicou o 13:00.

Dátum: 19.09.2018
Lokalita: Dolný Kubín
Počet dobrovoľníkov: 21
Kontakt: skola@szsdk.sk, 421435864813, ludmila.michalicova@centrum.sk

 

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ


Pomoc k svojpomoci

Pomoc pri príprave na školské vyučovanie, doučovanie, voľno-časové aktivity (športové, duchovné, tvorivé), výlety a pod.

Dátum: 01.10.2018 - 30.09.2019
Lokalita: Dóm Charitas Sv. Kláry, Borbisova 385/5, Liptovský Mikuláš
Počet dobrovoľníkov: 5
Kontakt Spišská katolícka charita, Dóm Charitas Sv. Kláry
helinkaboskajova@gmail.com, 0944903371


Važec

Deň otvorených dverí v Otcovej stodole 

Prostredníctvom dňa otvorených dverí, chceme verejnosti predstaviť naše vzdelávacie centrum Otcova stodola, a tiež vzdelávacie semináre a aktivity zamerané na kontinuálny rast mladých ľudí. V prípade záujmu sa návštevníci budú môcť zapojiť aj do dobrovoľníckej aktivity, ktorá bude v rovnakom čase prebiehať v priľahlej časti v stodole. 

Dátum: 21.09.2018
Lokalita: Važec
Kontakt Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže, Važec
petronelag@gmail.com, petronela@zksm.sk, 0917350672

 

Upratovanie a zveľaďovanie priestorov vzdelávacieho centra

Dobrovoľníci sa zapoja do upratovania priestorov Otcovej stodoly, ktorá slúži ako vzdelávacie centrum ZKSM. K budove vzdelávacieho centra patri aj stodola- ktorá bude v budúcnosti slúžiť na väčšie stretnutia mladých ľudí s kapacitou cca 100 ľudí. Tieto priestory je pred začiatkom rekonštrukcie potrebné vypratať - od starého nábytku a rôznych nepotrebných vecí. Dobrovoľníci budú pomáhať s vypratávaním priestorov, prípravou na rekonštrukciu, pri ukladaní dreva, vykopávaní výkopu na prehĺbenie vývodného potrubia a iné pomocné práce. V školiacom centre bude možnosť zapojiť sa do maľovania stien a čistiacich prác po maľovaní.

Dátum: 21.09.2018
Lokalita: Važec
Kontakt: Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže, Važec
petronelag@gmail.com, petronela@zksm.sk, 0917350672MARTIN

Sklabiňa

Budujeme históriu

Ponúkame možnosť realizovať sa v pomocných prácach pri rekonštrukcii historickej budovy v predhradí hradu Sklabiňa, práce na stavbe, triedenie stavebného materiálu, práce okolo budovy, možnosť naučiť sa dojiť kozy a výrobu syra. V prípade nepriaznivého počasia práca v interiéry, triedenie a čistenie historických predmetov.

Dátum: 09.09.2018 - 31.10.2018
Lokalita: predhradie hradu Sklabiňa, Sklabinský Podzámok
Počet dobrovoľníkov: 10
Kontakt: Občianske združenie Donjon, forgach.kniha@gmail.com, 0905 483 367 

 

NÁMESTOVO

Hruštín

Pomoc v parku

Novovybudovaný park v Hruštíne dáva možnosť príjemného oddychu v krásnom prostredí. Počas leta však zarástol burinou a je potrebné vyplieť záhony v parku. Prídeš ? Príď ! :) Stačí ti len chuť pracovať, dobrá nálada a pracovné oblečenie.

Dátum: 17.09.2018 – 22.09.2018
Lokalita: Hruštín
Počet dobrovoľníkov: 8
Kontakt: Občianske združenie V.I.A.C. - Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže
Katreníková Marianna merykatren@gmail.com, 0944036489


Námestovo

Upracme (si) náMESTOvo

Počul si už o Svetovom čistiacom dni (World cleanup day)? Je to celosvetová akcia do ktorej je zapojených 150 krajín z celého sveta. Od roku 2008 sa zapojilo 21 miliónov dobrovoľníkov. V jeden deň a to 15.9. sa naše krajiny spoja a spoločne vyčistíme naše okolie od neželaného odpadu. Na Slovensku bude celonárodná udalosť prvýkrát a boli by sme radi, keby sa zapojilo čo najviac ľudí, aby sme ukázali svetu, že sa aj naša malá krajina sa vie spojiť pre dobrú vec. Na Slovensku sa do aktvity zapojilo množstvo miest a Námestovo nechce v tomto zaostávať. Veríme že sa nám podarí stretnúť, aj vďaka programu týždňa dobrovoľníctva, v čo najvyššom počte!

Dátum: 15.09.2018 
Lokalita: Námestovo
Počet dobrovoľníkov: 20
Kontakt: Na Orave dobre, o.z. Tomás Balák, tomasbalak@naoravedobre.sk

Pomôž mamičke z okolia

Máš okolo seba mamičky, ktoré sú vyťažené a potrebujú si na chvíľu oddýchnuť ? Tak neváhaj a postráž jej dieťatko. Je jedno či ho nakŕmiš, pôjdeš s ním vonku alebo sa s ním zahráš s jeho obľúbenými hračkami. Možno iba nachvíľu. Ale možno práve táto chvíľa bude pre ňu znamenať veľa. Preto neváhaj a poobzeraj sa po okolí.

Dátum: 01.09.2018 - 30.09.2018
Lokalita: okres Námestovo
Počet dobrovoľníkov: 20
Kontakt: Občianske združenie V.I.A.C. - Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže
Dominika Súkeníková domisukenikova@gmail.com, 0917 144 371

Pečenie

Poznáš ten pocit, keď máš chuť si zamaškrtiť, zájdeš do chladničky, do obchodu na keksík a hlad je zažehnaný ? Seniori v domove dôchodcov a ľudia s krízovou finančnou situáciou si to nemôžu dovoliť. Preto je tu lákavá ponuka! Predveď svoj kulinársky talent, napeč nejaké dobroty a spoločne ich odnesieme tým, ktorí to potrebujú :) Tak hor sa hladných kŕmiť! Zaujala ťa táto ponuka ? Píš mail ;)

Dátum: 15.09.2018 - 31.12.2018
Lokalita: okres Námestovo
Počet dobrovoľníkov: 50
Kontakt: Občianske združenie V.I.A.C. - Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže
Helenka Boškajová helinkaboskajova@gmail.com

 

Novoť

Renovácia priestorov pre mladých

Spoločnými silami chceme zrenovovať priestory pre mladých, ktoré slúžia na stretávanie sa. Chceme omaľovať steny a pomôcť so skladaním nábytku.

Dátum: 15.09.2018 - 21.09.2018
Lokalita: Novoť
Počet dobrovoľníkov: 6
Kontakt: Občianske združenie V.I.A.C. - Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže
Dominika Súkeníková domisukenikova@gmail.com, 0917 144 371


Upratovanie čajovne

Dátum: 22.09.2018
Lokalita: Novoť
Počet dobrovoľníkov: 5
Kontakt: Občianske združenie V.I.A.C. - Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže
Dominika Súkeníková domisukenikova@gmail.com, 0917 144 371 

 

Oravská Lesná

Účelová cyklotúra

Poznávanie oravskej prírody na novovybudovanom cyklochodníku, kde sa povozíme s deťmi a zažijeme zábavu na pohybovom ihrisku.

Dátum: 21.09.2018
Lokalita: Oravská Lesná
Počet dobrovoľníkov: 8
Kontakt: Občianske združenie V.I.A.C. - Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže 
Janckulíková Paulína, janckulikovapama@gmail.com, 0908355033


Zákamenné


Doučovanie anglického jazyka

Hľadáme dobrovoľníka, ktorý ovláda anglický jazyk na úrovni B1 a má pozitívny vzťah k deťom. Minimálny vek : 15 +

Dátum: 09.09.2018 - 21.09.2018
Lokalita: Zákamenné
Počet dobrovoľníkov: 1
Kontakt: Občianske združenie V.I.A.C. - Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže
Michalicová Nikola michalicova.n1@gmail.com, 0944743196


Aranžovanie kvetov

Si rodený umelec alebo máš v sebe kúsok kreativity? Prilož ruku k dielu! Spoločnými silami pomôžeme naaranžovať kvety a kytice do kostola či pomôžeme vo farskej záhradke. Určite príď! Tešíme sa na teba.

Dátum: 17.09.2018
Lokalita: Zákamenné
Počet dobrovoľníkov: 5
Kontakt: Občianske združenie V.I.A.C. - Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže
Boškajová Jozefína jozka.boskajova@gmail.com, 0910672060


Daruj radosť chorému

Rád spievaš? Príď k nám do kaplnky Panny Márie Lurdskej v piatok 21.09.2018 a spoločne svojím spevom a tancom oživíme svätú omšu v Dome seniorov.

Dátum: 21.09.2018
Lokalita: DSS Zákamenné
Počet dobrovoľníkov: 4
Kontakt: Občianske združenie V.I.A.C. - Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže boskajova.h@gmail.com

 

Upratovanie pastoračnej miestnosti

Dátum: 22.09.2018
Lokalita: Zákamenné
Počet dobrovoľníkov: 4
Kontakt: Občianske združenie V.I.A.C. - Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže
Dominika Sivčáková, 0908421700

Zubrohlava

Máme pre teba výzvu!
Už sa viac nedokážeme pozerať na to, ako to vyzerá v našich uliciach. Prijmeš túto výzvu a pridáš sa k nám? Potrebujeme 10 až 15 šikovných ľudí, ktorí nám pomôžu aspoň trošku skrášliť okolie našej obce. Bez práce nie sú koláče! Raz darmo, je to pravda, preto vás po vyzbieraní smeti, pohostíme a niečo zaujímavé naučíme! Ak sa chcete dozvedieť viac o zero-waste životnom štýle, určite príď!
  
Kontaktná osoba: Barbora Tropp, mail: barbtroppova@gmail.com tel.číslo: 0949 888 764

 

Vavrečka

Mládež z Vavrečky všetkých pozýva na Deň dobrovoľníctva! Príď a zaži spoločenstvo, ktoré spoločne pomáha zveľadeniu svojej obce! :)
Občerstvenie nebude chýbať! 

Kedy? utorok 18.9. od 16.45
Kde? Stretneme sa pri kostole a upravíme spolu okolie kapličky a kostola. 
kontaktná osoba: Andrea Dendisová , andrea.dendisova@gmail.com

RUŽOMBEROK

Hrboltová

Deň pre deti - ROZPRÁVKOVÝ LES


Chceš zažiť popoludnie plné dobrodružstvá ? Máš pozitívny vzťah k deťom? Táto ponuka je pre teba :) V Hrboltovej môžeš stráviť jedinečné popoludnie ako dobrovoľník pri šantení z deťmi a zábavnými aktivitami, ktoré spolu vymyslíme. Máš záujem? Určite sa ozvi!

Dátum: 16.09.2018
Lokalita: Hrboltová
Počet dobrovoľníkov: 5
Kontakt: Občianske združenie V.I.A.C. - Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže
Štetáková Lucia 0902716495

Liptovská Osada

Zaži dobrovoľníctvo! Vedúci detskej organizácie eRko sa stretnú v Liptovskej Osade na vzdelávaco-formačnom víkende Dvojúzemné stretnutie eRkárov. Ako dobrovoľníci pracujú pravidelne s deťmi na stretkách počas roka. V rámci tohto stretnutia chcú pomôcť v Liptovskej Osade s dobrovoľníckymi aktivitami, ktoré chcú identifikovať spoločne s predstaviteľmi samosprávy, farnosti či základnej školy. Ak chceš objaviť krásu práce s deťmi cez eRko stretká, ktoré vychovávajú aj zodpovedných občanov, členov miestnych komunít, tak sa prihlás. Nie je prekážkou, že nie si ešte eRkár. Na začiatok postačí aj to, že máš rád deti.

Dátum: 21.-23.09.2018
Lokalita: Liptovská Osada
Počet dobrovoľníkov: 130
Kontakt: eRko - HKSD Jozef Korený jozef.koreny@erko.sk,0948 460 440

Ľubochňa

Pomoc sestričkám v kláštore

Spoločne sa zapojíme do aktivít sestričiek v kláštore, bude priestor aj na posedenie, debatovanie a spríjmenenie dňa tým, ktorí to najviac potrebujú.

Kedy? 19.9, 14:30-20:30
Kde? odchod z Tvrdošína 
kontaktná osoba: nikoleta.kolenova@azet.sk

TVRDOŠÍN

Spríjemni deň dôchodcom

Spoločne navštívime domov dôchodcov v Tvrdošíne, vytvoríme si spolu ryžových zajačikov, spríjemnenie chvíľ spevom a spoločne strávime chvíle obohatené rozhovormi. 
Kedy? 18.9, 17:00
Kde? Dom dôchodcov, Tvrdošín
kontaktná osoba: nikoleta.kolenova@azet.sk

Trstená

Strihanie videí

Zaujíma ťa tvorba videa? Chceš sa zdokonaliť v strihaní videí? V tom prípade neváhaj a daj nám o sebe vedieť! Radi ťa privítame v našom kolektíve a pomôžeš nám pri strihaní videí z našich akcií a ty sa naučíš opäť nové skúsenosti!

Dátum: 17.09.2018 – 18.09.2018
Lokalita: Železničiarov 253/1 Trstená 028 01
Kontakt: Občianske združenie V.I.A.C. - Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže office@ozviac.sk, 0903 262 166

Pomoc pri doučovaní školopovinných deti v poobednajších hodinách

V rámci aktivity, týždňa dobrovoľníctva, Komunitné centrum Sinaj v Trstenej hľadá dobrovoľníkov, ktorí by pomáhali pri písaní a vysvetľovaní domácich úloh školopovinným deťom.

Dátum: 17.09.2018 – 21.09.2018
Lokalita: OZ V.I.A.C, v priestoroch komunitného centra SINAJ
Počet dobrovoľníkov: 2
Kontakt: sinaj@ozviac.sk

Týždeň dobrovoľníctva

Mesto Trstená Vás v rámci týždňa dobrovoľníctva pozýva pridať sa k upratovaniu nášho mesta. Tešíme sa na Vás.

Dátum: 18.09.2018, 19.09.2018 - sídlisko Západ 17.09.2018, 19.09.2018, 21.09.2018 - okolo Oravice Lokalita: sídlisko Západ, okolo Oravice
Kontakt: Mesto Trstená


ŽILINA 


Rajec

Pomoc pri natieraní plota

Vďaka spolupráci so sestrami Vincentkami sme sa dostali do väčších priestorov a mohli rozšíriť naše aktivity. Svoje miesto tu našli chránené dielne, v ktorých pečieme a zdobíme medovníky, pripravujeme zákusky do našej cukrárne. Zamestnávame tu zdravotne a sociálne znevýhodnených ľudí (najmä ženy). Ďalej tu máme krajčírsku dielňu, administratívne zázemie pre terénneho sociálneho pracovníka, ktorý navštevuje rodiny v Rajeckom regióne a pomáha riešiť problémy. Podkrovie domu chceme zrekonštruovať a vytvoriť tu dva byty pre osamelé matky s deťmi. V súčasnosti hľadáme dobrovoľníkov, ktorí nám pomôžu s natieraním plota. Naša budova susedí so základnou školou a chceme, aby mali deti po nástupe do školy pekné prostredie. Popri mnohých povinnostiach už na toto nestačíme a veľmi by sme uvítali pomoc. Dobrovoľníkov samozrejme neobíde sladká odmena - medovníkové srdiečko alebo zákusok podľa želania :)

Dátum: 28.08.2018 - 30.09.2018
Lokalita: Rajec
Počet dobrovoľníkov: 2
Kontakt ÁNO PRE ŽIVOT n.o., apz@nextra.sk, 0903 534 894

 

Terchová

Voľnočasové aktivity pre našich najmenších

Hľadáme ochotných dobrovoľníkov, ktorí by radi pripravili detský program počas víkendu pre náhradné rodiny. Dobrovoľníci pripravujú pre deti (v piatok večer aj pre deti s rodičmi) zoznamovacie aktivity, hry, súťaže - primerané veku a schopnostiam detí - program pre deti prebieha - v piatok večer, sobotu dopoludnia a večer, v nedeľu dopoludnia. 

Dátum: 21-23.9.2018
Lokalita: Terchová
Počet dobrovoľníkov: 4
kontakt: Júlia Šimeková, o.z. Návrat, julia.simekova@navrat.sk


Žilina

Maskot na Community Run Žilina 2018

Pre tohto ročný komunitný beh, ktorý organizuje Atletická akadémia Žilina potrebujeme jedného ochotného dobrovoľníka ktorí sa na 2 hodiny (+ 30 minút prípravy) zahrá na maskota, ktorý je na titulnom obrázku. Tvojou úlohou bude povzbudzovať, venovať sa deťom a nechať sa fotiť s návštevníkmi.

Dátum: 07.09.2018
Lokalita: blízko ZŠ Martinská v Žiline.
Čas: 16.00-18.00
Počet dobrovoľníkov: 1
Kontakt: Matej Michalec macek1m4@gmail.com, 0940855610

Preklad textu

Si zručný v angličtine? Baví ťa čítať a prekladať texty? Tak ťa určite táto ponuka chytí za srdce! Pomôž nám s prekladom textov, článkov a odvážnejší nám môžu pomôcť aj s celou knihou :) Potrebná znalosť anglického jazyka minimálne B1+. Pre viac informácii nás kontaktuj na maily. Tešíme sa na teba.

Dátum: 17.09.2018 - 21.09.2018
Lokalita: Žilinský kraj
Počet dobrovoľníkov: 10
Kontakt: Občianske združenie V.I.A.C. - Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže
Michalicová Nikola michalicova.nika@gmail.com, 0944743196

Univerzitné pastoračne centrum pri Žilinskej univerzite

Úprava areálu okolo Univerzitné pastoračného centra – manuálna práca (oprava altánku, okolie seminára vyčistiť od zeliny a pod.).

Dátum: 17.9.2018 - 18.9.2018 alebo podľa dohody.
Lokalita: Žilina
Počet ľudí: 15
Kontakt Univerzitné pastoračné centrum pri Žilinskej univerzite             
ivanov.janka@gmail.com, 0904232456 


Deň otvorených dverí v žilinskej kancelárii Amnesty International Slovensko

Dvere kancelárie Amnesty International Slovensko v Žiline budú v utorok 18.09.2018 otvorené pre všetkých dobrovoľníkov a dobrovoľníčky, ktorí majú záujem zapojiť sa do aktivít Amnesty. Či už ako člen/členka aktivistickej skupiny, alebo formou stáže. Príďte sa pozrieť, ako funguje život v kancelárii slovenskej pobočky najväčšej ľudsko-právnej organizácie na svete a spoznajte možnosti, ktoré Vám ako dobrovoľníkom a dobrovoľníčkam ponúka.

Dátum: 18.09.2018
Lokalita: Vojtecha Tvrdého 783/4, Žilina, 01001
Počet dobrovoľníkov: 5
Kontakt Amnesty International Slovensko
matosykora@yahoo.com, 0948775007, www.amnesty.sk


Pomoc pri organizácií Žilinského Literárneho festivalu

Dobrovoľníci na festivale by sa mali hlavne podielať na hladkom priebehu samotného festivalu. Ich využitie bude do veľkej miery závisieť od ich preferencií, voľného času, záujmov a schopností.

Dátum: 19.09.2018 – 06.10.2018
Lokalita: Mariánske námestie 11, Žilina, 01001
Počet dobrovoľníkov: 10
Kontakt: Kníhkupectvo Artforum zilina@artforum.sk, 0415640373 


Fotograf pre Žilinské blatíčko

Žilinské blatíčko 2018 je 4. ročník prekážkového behu. Takisto ako aj po minulé roky, potrebujeme fotografov, ktorí sú ochotní stráviť pár hodín na prekážkovej trati spolu so súťažiacimi. Všetko, čo hľadáme si ty - aspoň trochu skúsený fotograf so svojím vlastným fotoaparátom. Tvojou zodpovednosťou bude fotiť súťažiacich na trati a následne poslať fotografie organizátorovi (do pár dní). V linku môžeš vidieť, aká kvalita sa približne očakáva https://www.facebook.com/pg/ZilinskeBlaticko/photos/tab=album&album_id=1637235439867368 Ponuka je vhodná aj pre začiatočníkov, ktorí sa chcú naučiť zachytávať šport. Ako odmenu dostaneš športové tričko s logom blatíčka, ktoré bude dostupné len pre dobrovoľníkov, teplé jedlo a čaj, voľný vstup do lanového parku a možnosť zabehnúť si po hlavných pretekoch beh zdarma, po ktorom dostaneš takisto zaslúženú medailu. Ako vždy pri dobrovoľníctve, dostaneš viac ako dáš. :)
Dátum: 22.09.2018
Lokalita: Veľký diel 1790/28, 010 08 Žilina
Počet dobrovoľníkov: 6
Kontakt: Organizátor: Preles, o.z.
Matej Michalec macek1m4@gmail.com, 0940855610


Animátor pre Žilinské blatíčko

Žilinské blatíčko sa tento rok rozhodlo spraviť program aj pre najmenších! Zatiaľ čo odvážlivci pobežia prekážkový beh, chceme deti priamo v lesoparku trošku zabaviť, niečo ich možno naučiť a takisto ich rozhýbať. Maľovanie na tvár, či beh pomedzi kužele by nemali chýbať. Ak chceš a máš ochotu stráviť tohtoročné Žilinské blatíčko spolu s deťmi, ozvi sa nám čo najskôr. Tvojou "zodpovednosťou" :) bude zabaviť deti na pár hodín s náčiním, ktoré budú pre teba k dispozícii. Ako odmenu dostaneš športové tričko s logom blatíčka, ktoré bude dostupné len pre dobrovoľníkov, teplé jedlo a čaj, voľný vstup do lanového parku a možnosť zabehnúť si po hlavných pretekoch beh zdarma, po ktorom dostaneš takisto zaslúženú medailu.

Dátum: 22.09
Lokalita: Veľký diel 1790/28, 010 08 Žilina
Počet dobrovoľníkov: 4
Kontakt: Organizátor: Preles, o.z.   
Matej Michalec macek1m4@gmail.com, 0940855610 

 

 

 

 

 

 

späť na zoznam