Novinky

Semináre pre študentov stredných škôl na tému medzinárodné mobility

V tomto roku sme sa zamerali v rámci propagácie dobrovoľníctva a medzinárodných mobilít na študentov stredných škôl. Zrealizovali sme pre nich celkovo 4 workshopy, v ktorých sa dozvedeli, ako sa zapojiť do medzinárodného dobrovoľníctva alebo ako sa zúčastniť výmeny mládeže.

Prvé dva workshopy prebehli 17.10.2019 a 18.10.2019 v Námestove a v Tvrdošíne. Naši európski dobrovoľníci Samia z Francúzska a Michele z Talianska. Študentom predstavili aktivity Európskeho zboru solidarity a porozprávali im o svojej motivácii, prečo sa rozhodli prísť na Slovensko ako dobrovoľníci. Po ich prezentácii nasledovala diskusia, kde sa študenti pýtali na to, čo ich zaujímalo a dozvedeli sa, čo je potrebné pre vycestovanie do zahraničia. Rovnako sme im predstavili aj solidárne projekty a motivovali ich k zapojeniu sa.

Ďalšie dva workshopy pre študentov sme zorganizovali 29. 11.2019 a tie boli zamerané na výmeny mládeže. Študentom sme porozprávali o tom, čo to sú výmeny mládeže a ako je možné sa do nich zapojiť, prípadne ako si pripraviť svoju vlastnú výmenu mládeže. Týchto workshopov sa zúčastnili aj mladí účastníci výmeny, ktorá prebiehala na Slovensku počas letných prázdnin, a zdieľali so študentami svoju skúsenosť.

 

 

        

späť na zoznam