Novinky

Týždeň dobrovoľníctva opäť prichádza do Žilinského kraja

Celoslovenská kampaň Týždeň dobrovoľníctva dá aj tento rok komukoľvek zo Žilinského kraja, príležitosť vyskúšať si dobrovoľníctvo. Slovensko sa po 12. raz zmení na krajinu dobrých skutkov. Centrum dobrovoľníctva, n.o. v spolupráci s Platformou dobrovoľníckych centier a organizácií otvára prihlasovanie do nového ročníka celonárodnej kampane Týždeň dobrovoľníctva, ktorá prinesie aj do Žiliny a okolia širokú ponuku dobrovoľníckych aktivít.

 

U nás v Žilinskom kraji, dobrovoľnícke centrum (ŽDC) ponúka a organizuje tento rok viac než 30 aktivít s rôznymi témami a pokrývajú tiež rôzne oblasti, v ktorých sa dá pomôcť. Či už je to pomoc pri čistení prírody, upratovanie okolia rôznych zariadení alebo ich úprava ale aj pomoc deťom s poruchami, mladým ľuďom a taktiež trávenie času s dôchodcami. Celkovo sa do kampane po celom Slovensku dosiaľ prihlásilo približne 130 organizácií, ktoré pripravia viac ako 160 dobrovoľníckych príležitostí.

 

Obyvatelia Žilinského kraja si už teraz môžu vybrať z veľkej ponuky jednorazových dobrovoľníckych aktivít, ktoré pripravujú občianske združenia, školy, centrá voľného času, knižnice, múzeá, zariadenia pre seniorov, domovy sociálnych služieb, samosprávy a ďalšie. Program pre dobrovoľníkov a dobrovoľníčky je dostupný na webe www.tyzdendobrovolnictva.sk/program/zilinsky-kraj/, kde sa na aktivitu môžu priamo nahlásiť. Každá aktivita je limitovaná obmedzeným počtom dobrovoľníkov a dobrovoľníčok, pričom prihlasovanie je možné najneskôr do dvoch dní pred konaním dobrovoľníckej činnosti.

 

Tešíme sa, že aj v tomto neľahkom roku opäť prejavili záujem otvoriť pre verejnosť dobrovoľnícke aktivity mnohé organizácie po celom Slovensku a za všetkých potrebných epidemiologických opatrení môžeme aj uprostred tohto septembra uskutočniť celonárodnú kampaň Týždeň dobrovoľníctva. Pri rekordnom záujme účastníkov z posledných rokov je počet miest pri jednotlivých aktivitách limitovaný, a preto odporúčame záujemcom registrovať sa na aktivitu, o ktorú budú mať záujem, v prvých dňoch,“ uviedla koordinátorka Týždňa dobrovoľníctva, Dominika Hradiská.

 

12. ročník celoslovenskej kampane sa uskutoční od 16. septembra a potrvá do 22. septembra. Súčasťou tohtoročného Týždňa dobrovoľníctva bude aj podujatie Naše mesto. Týždeň dobrovoľníctva 2020 je realizovaný s podporou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a organizácie Iuventa - Slovenský inštitút mládeže.

späť na zoznam