Novinky

Týždeň dobrovoľníctva opäť prilákal viac dobrovoľníkov

Týždeň dobrovoľníctva opäť prilákal viac dobrovoľníkov

Máme dôkaz, že dobré skutky sa dejú

Do Týždňa dobrovoľníctva sa na celom Slovensku zapojilo od 16. do 22. septembra 6846 ľudí. Dobrovoľnícky program pripravilo pre širokú verejnosť viac ako 400 organizácií a spolu dobrovoľníci nezištne odpracovali neuveriteľných 14 513 dobrovoľníckych hodín.

Ako to bolo v našom kraji?

Týždeň dobrovoľníctva bol v Žilinskom kraji naozaj pestrý. Dobrovoľníci a dobrovoľníčky, ktorí sa počas Týždňa dobrovoľníctva zapojili do aktivít, opäť dokázali, že na Slovensku sa dejú dobré skutky. Organizáciám pomohli so skrášlením okolia, maľovaním a opravovaním plotov, upratovaním centier a zveľaďovaním ich prostredia. Dobrovoľníci vyzbierali aj odpadky v mestách a obciach, sadili stromčeky v parkoch a na včelniciach. Ďalej pomáhali s prekladom videí a grafikou, taktiež zobrali seniorov aj klientov s mentálnym postihnutím na prechádzku, piekli s nimi sladké pochutiny a strávili spoločne pár nezabudnuteľných chvíľ hrou, tancom a rozprávaním sa ľuďmi, ktorí toho prežili vo svojich životoch naozaj veľa. Jednou z úžasných aktivít, ktorú sa podarilo zorganizovať bol výstup na Kriváň, pri ktorom pomohli dobrovoľníci splniť sen nevidiacemu Paľkovi, ktorý si tento výstup takpovediac vysníval.

V Žilinskom kraji sa zapojilo 278 dobrovoľníkov aj dobrovoľníčok a spoločne pomáhali 1156 hodín bez nároku na odmenu.Týždeň dobrovoľníctva 2019 tak na Slovensku prepísal doterajší rekord v počte zapojených ľudí do dobrovoľníckych aktivít. Aj vďaka Vám vidíme, že súčasnej spoločnosti nie je jedno v akom prostredí žije.

Týždeň dobrovoľníctva sme organizovali pod záštitou Platformy dobrovoľníckych centier a organizácií. V mene Žilinského dobrovoľníckeho centra ĎAKUJEME všetkým, ktorí sa zapojili do Týždňa dobrovoľníctva 2019, za pomoc a vzájomnú spoluprácu, prostredníctvom ktorej sme spoločne dokázali, že DOBRO je v nás, s nami a medzi nami.

 

MEDIÁLNI PARTNERI TÝŽDŇA DOBROVOĽNÍCTVA 2019

V ŽILINSKOM KRAJI:

 

späť na zoznam