Novinky

VEĽKONOČNÁ POTRAVINOVÁ ZBIERKA

VEĽKONOČNÁ POTRAVINOVÁ ZBIERKA 100vky DARCOV - 10tky RODÍN V NÚDZI

Komunitné centrum SINAJ v spolupráci s COOP Jednotou Trstená zorganizovali od 8. marca 2021 zbierku potravín pre rodiny v núdzi. Rovnako, ako pred Vianocami, tak aj teraz sme počas nakupovania v predajniach COOP Jednota v mestách a obciach Tvrdošínskeho okresu napĺňali nákupné košíky pre seba aj druhých. Zbierka prebiehala do 6. apríla 2021.

Zbierka sa konala v 11 predajniach, a to v Zuberci, Habovke, Podbieli, Nižnej, Tvrdošíne - na Medvedzí, Trstenej, Liesku, Čimhovej, Hladovke, Vitanovej a v Suchej Hore.

14 DOBROVOĽNÍKOV - 45 HODÍN SLUŽBY DRUHÝM

Zbierka bola organizovaná s pomocou dobrovoľníkov zo Žilinského dobrovoľníckeho centra. Do tejto služby sa prihlásilo 14 dobrovoľníkov, vďaka ktorým zbierka mohla prebiehať. "Služba bola jednoduchá a nevyžadovala veľa času ani námahy," potvrdila nám naša dobrovoľníčka zo Suchej Hory. Dobrovoľníci sa rozhodli darovať sa cez 45 hodín služby.

To, čo dobrovoľníci dali, im bolo vrátené. Ako? 1 TONA POTRAVÍN A DROGÉRIE
 „Vyčarilo mi to úsmev na tvári.” je zhrnute zbierky očami dobrovoľníka z Podbiela.

 Podarilo sa nám spoločne vyzbierať približne 1 tonu: 182 kg múky, 115 kg ryže, 58 kg strukovín, 49 l oleja, 41 l mlieka, 310 ks cestovín,.. ale aj kávu, čaj, cukor, soľ, tiež veľa sladkostí, či dokonca drogériu. O svoj nákup sa delili aj deti, prezradila nám dobrovoľníčka z Habovky.

Všetky darované potraviny postupne pôjdu do rodín, ktoré to teraz najviac potrebujú.

Podrobný zoznam potravín a drogérie vyzbieraný spoločnými silami: múka 182 kg, detská krupica 6 ks, ovsené vločky 8 ks, ryža 115 kg, cestoviny - príloha 150 ks, cestoviny - polievkové 63 ks, špagety 41 ks, strukoviny 116 ks, cukor 49 kg, cukor - práškový 14 ks, soľ 7 kg, olej 49 l, kečup/horčica 8 ks, pretlak 18 ks, polievka 82 ks, vegeta,bujón 19 ks,  morca della 35 ks, konzervy 85 ks, ryby 42 ks, čaj 30 ks,   káva 11 ks keksy, sladkosti 66 ks chipsy, chrumky 12 ks, kukurica, hrach 12 ks, kompóty 7 ks, lekvár 18 ks, puding 28 ks,  mlieko 41 l, koreniny 25 ks, strúhanka 4 ks, toaletný papier 60 ks, hygienické vreckovky 30 ks, mydlo 10 ks, zubná pasta 8 ks, zubná kefka 5 ks, jar 9 ks, prášok na pranie 4 ks, aviváž 4 ks.

ĎAKUJEME
 „Bola som prekvapená, pretože ľudia boli štedrejší, ako pred Vianocami,” napísala nám naša dobrovoľníčka z Tvrdošína, ktorej telefonovala pani predavačka z predajne hneď v druhý deň zbierky, že je box už plný potravín.

Chceme sa aj v mene obdarovaných rodín poďakovať. Touto cestou ďakujeme nielen všetkým ľuďom dobrej vôle, ale tiež obetavým dobrovoľníkom, ústretovým predavačkám a vedeniu COOP Jednota. Len vďaka vám sme mohli zorganizovať zbierku aj tento rok.

„Je super pocit, keď pomáhaš ostatným aj keď ich nepoznáš a oni nepoznajú teba.” bodka na záver od nášho dlhodobého dobrovoľníka.

 

 

späť na zoznam