Novinky

#ZAcistykraj - Vyčistíme nábrežia Oravskej priehrady

Počas prebiehajúceho roku dobrovoľníctva v ŽSK sme 10.mája 2021 v rámci projektu Vyčistime spolu kraj zorganizovali čistenie okolia Oravskej priehrady. Rovnako ako aj minulý rok tak aj teraz sme oslovili Chránenú krajinnú oblasť, ktorá nám zmapovala územie Oravskej priehrady, a tak pomohla celý výjazd dobre zorganizovať. Po tom, ako sme vedeli, ktoré oblasti sú najviac znečistené, začali sme hľadať ľudí, ktorí do toho pôjdu s nami.

 

❓ KOĽKO VRIEC ODPADU VYZBIERA 40 DOBROVOĽNÍKOV ZA 2 HODINY

 

Spoločnými silami sme dokázali vyzbierať viac ako 90 vriec odpadu. A dokonca sme sa takmer nepohli z miesta. Našli sme predmety veľkých rozmerov, napríklad televízor, či chladničku, ktoré nás prinútili zamyslieť sa nielen ako sa tam dostali, ale aj ako ich dokážeme dostať odtiaľ preč. Veľkú pomoc, vďaka ktorej sme odpad dokázali odniesť, nám poskytli poľovníci z Poľovníckej spoločnosti OSADA.

 

Ďakujeme všetkým dobrovoľníkom, ktorí sa zapojili do čistenia okolia Oravskej priehrady, učiteľom a zamestnancom zo Základnej školy Pavla Országha Hviezdoslava a deťom a dobrovoľníkom z Komunitného centra Námestovo. Rovnako sme vďační aj ochotným poľovníkom z Poľovníckej spoločnosti OSADA, Trstenským technickým službám a Sekcii pre mládež ŽSK za pomôcky k čisteniu. Naša veľká vďaka patrí aj spolupráci s Chránenou krajinnou oblasťou a s Cateringom Dobre Chutne.

 

 

späť na zoznam