Novinky

Žilinský kraj je krajší aj vďaka dobrovoľníkom

Počas Týždňa dobrovoľníctva v žilinskom kraji nechýbali ani aktivity na vyčistenie a zveľadenie miest, úpravu okolia rôznych organizácií, aktivity, ktoré boli zamerané predovšetkým na zber odpadkov, sadenie stromčekov, pripevňovanie informačných tabúľ či kosenie parkov.

 Štefan nám napísal: ,,Kampaň Týždeň dobrovoľníctva nám pomohla motivačne. Zorganizovali sme to, čo bolo potrebné. Veľmi dobre dopadlo to načasovanie, lebo krajší deň sme si nemohli, ani priať. Počas jednej prestávky sme mali otvorenú diskusiu o dobrovoľníctve. Niektorí ľudia boli v zahraničí a stretli sa aj s dobrovoľníckou službou, ktorá bola zastrešená tamojším ministerstvom.“

    

Aj zamestnanci Úradu Žilinského samosprávneho kraja priložili ruku k dielu a pomohli vyčistiť okolie domovu sociálnych služieb. Do vyčistenia chodníkov v parku sa dokonca zapojili aj zdravotne znevýhodnení priatelia. 

     

 Svoju šikovnosť dobrovoľníci predviedli aj pri vysádzaní stromčekov, preklade videí a aj pri grafike u včelára, kde pracovali ako včeličky.

                                

Čo prinieslo zapojenie sa do týchto aktivít Marte? ,,Ďakujem za príležitosť zistiť, aké to je stať sa oficiálne dobrovoľníkom. Moja pomoc sa týkala tvorby plagátu a informačných tabúľ. Najkrajšie na tom bolo, že ľudia, ktorí potrebovali odo mňa pomoc, sa mi zavďačili omnoho viac cennejšími vecami ako peniazmi, a to napr. veselým úsmevom, čarovnými slovíčkami vďaky, chutným pohostením, milým rozhovorom. Vcelku sme prežili veľmi príjemný deň a spoznala som nových príjemných ľudí.“

                                

Do celoslovenskej kampane Týždeň dobrovoľníctva 2019 sa na Slovensku zapojilo dokopy 6846 ľudí a spolu dobrovoľníci nezištne odpracovali neuveriteľných 14513 dobrovoľníckych hodín. Týždeň dobrovoľníctva sme organizovali pod záštitou Platformy dobrovoľníckych centier a organizácií.

V žilinskom kraji to bolo krásnych 278 dobrovoľníkov a pomáhali spolu 1156 hodín. V mene Žilinského dobrovoľníckeho centra ĎAKUJEME všetkým, ktorí sa zapojili do Týždňa dobrovoľníctva 2019, za pomoc a vzájomnú spoluprácu, prostredníctvom ktorej sme spoločne dokázali, že DOBRO je v nás, s nami a medzi nami.

                             

 

 

späť na zoznam