Dobrovoľníctvo v zahraničí

V.I.A.C. - Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže

Dobrovoľníctvo v zahraničí

01.07.2021 - 30.06.2022Ponuka
Staň sa dobrovoľníkom na svätojakubskej ceste Camino de Santiago v Španielsku. Využi možnosť prostredníctvom Európskeho zboru solidarity. K dispozícii máš na výber z piatich ponúk:

1. Natáčanie, tvorba a edícia audiovizuálneho materiálu o albergue (pútnických ubytovniach), záznam o príbehoch pútnikov, ktorí cez ne prechádzajú.
2. Tvorba a údržba webovej stránky a social networking.
3. Príprava kultúrnych podujatí v meste a na Camino de Santiago.
4. Práca s deťmi, tábory, aktivity pre deti zo znezvýhodnených rodín a emigrantov.
5. Údržba albergu (pútnická ubytovňa), práca na recepcii, ubytovanie pútnikov.

Počet voľných miest : 2
Dĺžka trvania: 2 až 10 mesiacov,
obdobie: júl - august, september - jún
vek: 18 - 30 rokov
kontakt: mobility@ozviac.sk

Ubytovanie, stravovanie a vreckové: 100% pokryté projektom
Cesta: Pokrytých 275 € za spiatočnú cestu


PODROBNÝ OPIS MOŽNOSTÍ
Dobrovoľníci si môžu vybrať, v ktorej oblasti chcú pracovať, aby svojimi schopnosťami užitočne prispeli k správnemu chodu aktivít. Počas projektu sa môžu zúčastniť na všetkých aktivitách a spolupracovať s ostatnými dobrovoľníkmi pracujúcimi na iných projektoch. Jedinou podmienkou je, aby nenechali svoje miesto alebo pole pôsobnosti bez pokrytia.
FILM
Naši dobrovoľníci budú počas svojho pobytu zbierať príbehy a svedectvá pútnikov na Camino de Santiago. Naším hlavným strediskom je pútnická ubytovňa v centre mesta Pamplona na severe Španielska, v ktorej sa okrem turistov stretáva mládež, univerzitní študenti a medzinárodní milovníci projektu Camino de Santiago.
Výsledok práce bude prezentovaný na premiére v kinách a bude publikovaný na sociálnych sieťach.
WEB
Všetky časti nášho projektu majú svoju audiovizuálnu podobu, či už v štádiu rozvoja alebo údržby. Ako príklad uvádzame stránku jedného z našich stredísk, ktorým je jazyková škola Tamtam idiomas. Môžete si ju pozrieť na www.tamtamidiomas.com.
Dobrovoľníci s grafickými, manažérskymi a informatickými schopnosťami sú preto tiež vítaní na prácu s našimi webovými stránkami a social networking.

HUDBA A KULTÚRA
Asociácia má k dispozícii domáce nahrávacie štúdio a hudobné nástroje na modernú aj vážnu hudbu. Spoluorganizátormi našich akcií sú profesionálni hudobníci z orchestra, opery a divadelného života.
Dobrovoľníci si preto môžu vybrať aj možnosť pracovať ako organizátori alebo administrátori kultúrnych podujatí ako koncertov, divadla, maliarskych výstav alebo filmových festivalov. Väčšina týchto podujatí je nasmerovaných na medzinárodné publikum, univerzitných študentov, rodiny alebo nadšencov tematiky Camino de Santiago všetkých vekových kategórií.

POMOC DEŤOM
V našich centrách nájdu pomoc rodiny a deti zo všetkých spoločenských vrstiev, najmä prisťahovalci z Afriky a z Južnej Ameriky. Pripravujeme akcie ako tábory, sobotné workshopy, výlety, prednášky pre rodičov alebo pomoc s úlohami.
Všetci dobrovoľníci, ktorí sú ochotní pomôcť svojou kreativitou a štedrosťou k tým najzraniteľnejším, sú u nás vítaní.

SLUŽBA PÚTNIKOM
Jedným z našich najdôležitejších centier je albergue pre pútnikov do Santiaga, ktoré je v tomto momente v stave rekonštrukcie. Je časťou mimoriadnej historickej budovy karmelitánskeho kláštora v centre mesta Pamplony. V prvej časti projektu dobrovoľníci budú pomáhať s prípravnými prácami ako maľovanie izieb alebo montáž nábytku. V druhej časti projektu budú pomáhať pri správnom chode ubytovne, čistotu, prijímanie a certifikáciu pútnikov.
Počet dobrovoľníkov: 2
   Lokalita: Pamplona


Doplňujúce informácie:

  • V.I.A.C. - Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže

Oblasti dobrovoľníctva:

  • Dobrovoľníctvo v zahraničí