Týždeň dobrovoľníctva 2021

tyzden_dobrovolnictva

V Žilinskom kraji sa aj tento rok uskutoční kampaň Týždeň dobrovoľníctva  

Už po trinásty raz dostanú obyvatelia a obyvateľky mnohých miest Slovenska príležitosť jednorazovo vyskúšať si prácu dobrovoľníkov.

Slovensko sa aj v roku 2021 zmení na krajinu dobrých skutkov. Žilinské dobrovoľnícke centrum  v spolupráci s dobrovoľníckymi centrami v Bratislave, Nitre, Žiline, Trenčíne, Prešove a Platformou dobrovoľníckych centier a organizácií pripravuje v poradí 13. ročník kampane Týždeň dobrovoľníctva, ktorá sa tradične uskutoční po letných prázdninách, v polovici septembra.

 

Týždeň dobrovoľníctva 2021 sa uskutoční v dňoch 16. – 22. septembra 2021, od štvrtka do stredy. Počas týchto dní sa budete môcť zapojiť do dobrovoľníckych činností, ktoré ponúkajú jednotlivé organizácie. Pomáhať môžete pri maľovaní plota a lavičiek, sprevádzaní seniorov, príprave hier pre deti, čistení okolia, prekladoch do angličtiny, vyrábaní darčekov, doprevádzaní kapiel či distribúcií potravinovej pomoci pre ľudí v núdzi a pri ďalších rozmanitých aktivitách.

 

Registrácia organizácií je spustená od 15. júna 2021 a bude trvať do 30. augusta 2021. Program pre dobrovoľníkov a dobrovoľníčky bude zverejnený 1. septembra 2021.

 

13. ročník národnej kampane sa uskutoční od 16. septembra a potrvá do 22. septembra. Týždeň dobrovoľníctva 2021 je podporený z dotačnej schémy Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Programy pre mládež na roky 2014 – 2021, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.