Týždeň dobrovoľníctva v Žilinskom kraji 2022

tyzden_dobrovolnictva

V Žilinskom kraji sa aj tento rok uskutoční kampaň Týždeň dobrovoľníctva  

ODŠTARTUJ SA S TÝŽDŇOM DOBROVOĽNÍCTVA

Týždeň dobrovoľníctva prináša rôznorodé dobrovoľnícke aktivity pre širokú verejnosť na celom Slovensku. Nezáleží na tom, či máte alebo nemáte skúsenosti s dobrovoľníctvom.

Každý sa môže zapojiť.

 

Odštartujte s nami ďalšiu éru dobrovoľníctva. Ideme na to? 3,2,1 štart.

Týždeň dobrovoľníctva 2022 sa uskutoční v dňoch 16. – 22. septembra 2022, od piatka do štvrtka. Počas týchto dní sa budete môcť zapojiť do dobrovoľníckych činností, ktoré ponúkajú jednotlivé organizácie. Pomáhať môžete pri maľovaní plota a lavičiek, sprevádzaní seniorov, príprave hier pre deti, čistení okolia, prekladoch do angličtiny, vyrábaní darčekov, doprevádzaní kapiel či distribúcií potravinovej pomoci pre ľudí v núdzi a pri ďalších rozmanitých aktivitách.

Registrácia organizácií je spustená od 15. júna 2022 a bude trvať do 30. augusta 2022.

Program pre dobrovoľníkov a dobrovoľníčky bude zverejnený 1. septembra 2022. Ponuka je vždy pestrá a jej zmyslom je ukázať rôzne možnosti. Treba to chápať ako takú ochutnávku dobrovoľníctva – aké to je ísť si „zadobrovoľníčiť“.

Týždeň dobrovoľníctva organizujú naprieč Slovenskom jednotlivé krajské dobrovoľnícke centrá: Bratislavské dobrovoľnícke centrum, Centrum dobrovoľníctva Banská Bystrica, Nitrianske centrum dobrovoľníctva, Prešovské dobrovoľnícke centrum, Trenčianske dobrovoľnícke centrum, Dobrovoľnícke centrum Trnavského kraja a Žilinské dobrovoľnícke centrum. Je určený všetkým, ktorí by radi venovali svoj čas pomoci iným. Počas Týždňa dobrovoľníctva sa dobrovoľníci zoznámia s novými ľuďmi a zostane v nich dobrý pocit z toho, že pomohli tým, ktorí to potrebujú.

Týždeň dobrovoľníctva 2022 je podporený z dotácií Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu v oblasti práce s mládežou, ktoré administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.